اخبار امروز مشهد((1395/9/23))

عرضه میوه‌های منتخب شب یلدا در بازارهای میوه و تره‌بار شهرداری مشهد

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از عرضه میوه‌های منتخب شب یلدا در بازارهای میوه شهرداری خبر داد.
به گزارش مشهد زائر به نقل از   پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد محبی در این خصوص عنوان کرد: به منظور حذف واسطه‌ها، کاهش قیمت و افزایش کیفیت میوه‌های مورد نیاز شب یلدا، این سازمان اقدام به تهیه برخی میوه‌های منتخب شب یلدا از تولیدکننده و عرضه مستقیم آن در تمامی بازارهای میوه و تره‌بار سازمان میادین شهرداری مشهد کرده است.
وی افزود: عرضه مستقیم سیب درختی، انار، کیوی و پرتقال ویژه شب یلدا از تولید به مصرف از تاریخ روز یکشنبه 28 آذرماه سال جاری به مدت 3 روز آغاز می‌شود.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد در پایان بیان کرد: با توجه به افزایش حضور شهروندان در بازارهای میوه و تره‌بار سازمان میادین به منظور خرید میوه شب یلدا، ساعت کار ناظران بازارهای میوه و تره‌بار سازمان میادین با هدف نظارت بیشتر بر قیمت و کیفیت میوه‌های عرضه شده در بازارها از ساعت 8:30 الی 22 خواهد بود

ارائه نقاشی‌های کودکان با عنوان «از حرم تا حلب» تا سی‌ام آذر ماه جاری

به‌مناسبت آزادسازی شهر حلب توسط مدافعان حرم، کودکان ایرانی، نقاشی‌های کودکانه خود با عنوان «از حرم تا حلب» را به کودکان سوری تقدیم می‌کنند.
به گزارش مشهد زائر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جنگ برای کودکی که تازه چشم باز کرده و هنوز دنیایش فراتر از محیط خانه نرفته واژه‌ای ناملموس و ناعادلانه است. واژه‌ای که این روزها کودکان زیادی آن را در سوریه، یمن، عراق، افغانستان، کشمیر لمس می‌کنند و امروز کودکان ایرانی برای همدردی با کودکان مظلوم سوری که واژه جدیدی به نام آزادی را این روزها تجربه می‌کنند نقاشی می‌کشند تا بتوانند با آنها همدردی کنند و خوشحالی خود را از آزادسازی حلب به آنها نشان دهند.
به‌مناسبت آزادسازی شهر حلب توسط نیروهای مدافع حرم، کودکان ایرانی، برای اعلام محبت و همبستگی با کودکان مسلمان در کشور سوریه، نقاشی خود را که با موضوعات آزادسازی حلب و شادی کودکان در بازگشت به شهرشان کشیده‌اند با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ مشهد به دست کودکان سوریه می‌رسانند تا به آنان بگویند همیشه برای پیروزی و سلامتی‌شان دست به دعا هستند.
برای این کار همه کودکان ایرانی به ویژه کودکان مشهدی حضور پررنگ دارند و والدین کودکان شهرستانی می‌توانند تصاویر نقاشی‌ها را به آدرس تلگرام‌ دبیرخانه khademoreza8@ ارسال و والدین مشهدی نیز پس از ارسال از طریق تلگرام، برگه نقاشی‌ را به آدرس، مشهد میدان راه‌آهن خیابان آیت‌الله بهجت ۲۳ پلاک ۴۹ ارسال تا پس از جمع آوری آثار و در جهت ایجاد احساس شادی و شعف برای کودکان سوری، به آن کشور ارسال شود.

نخستین ایستگاه خط 2 قطار شهری مشهد فردا بازگشایی می‌شود

مدیر عامل شرکت قطارشهری مشهد از بازگشایی نخستین ایستگاه خط 2 قطار شهری خبر داد.
به گزارش مشهد زائر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب گفت: نخستین ایستگاه خط 2 قطار شهری در فاز نخست، به نام ایستگاه b2 واقع در شفت شمالی بولوار طبرسی تکمیل شده و فردا صبح چهارشنبه بیست و چهارم آذرماه جاری افتتاح خواهد شد.
وی عنوان کرد: همچنین مسیر خیابان که به منظور اجرای عملیات عمرانی احداث ایستگاه به طول 120 متر و عرض 3 متر بسته شده بود، به روی ترافیک بازگشایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در ادامه بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فاز نخست خط 2 قطارشهری مشهد از شفت شمالی واقع در بولوار طبرسی به سمت میدان راه‌آهن و میدان شهدا بیست و دوم بهمن ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و به مرور 6 ایستگاه واقع در این مسیر نیز بازگشایی خواهند شد.

بهره‌برداری از 112 دستگاه اتوبوس جدید طی هفته آینده

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: هفته آینده، 112 دستگاه اتوبوس جدید اسکانیا و بنز فعالیت خود را در ناوگان اتوبوسرانی مشهد آغاز می‌کنند.
به گزارش مشهد زائر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اصغر نیشابوری در برنامه زنده رادیویی” شهر ما” که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: هفته آینده، 112 دستگاه اتوبوس جدید رونمایی و به ناوگان اتوبوسرانی مشهد تزریق خواهد شد.
وی افزود: 100 دستگاه اتوبوس از این تعداد بنز 457 و 12 دستگاه دیگر اتوبوس اسکانیا است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: این اتوبوس‌ها با اعتبار 45 میلیارد تومان خریداری شده که تمام اعتبار آن توسط شهرداری مشهد تامین شده است.
نیشابوری ادامه داد: با توجه به اینکه هدف ما استفاده از نظرات شهروندان و مسافران در تصمیم‌گیری‌های کلان سازمان است لذا در خصوص نوع اتوبوس‌های خریداری شده از نظرات شهروندان استفاده کردیم.
وی بیان کرد: این اتوبوس‌ها دارای استاندارد یورو 3 است و ذرات PL کمتری نسبت به دیگر اتوبوس‌ها تولید می‌کنند لذا باعث کاهش آلودگی هوا خواهند شد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: این اتوبوس‌ها مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، صندلی‌های روکش‌دار مخمل، سیستم روشنایی مناسب و دیگر امکانات است.
نیشابوری هچنین اضافه کرد: اتوبوس‌های خریداری شده دارای گیربکس اتوماتیک است که کمترین نوع آلایندگی را در مجموع گیربکس‌های جهان دارد.
وی در خصوص انتخاب رنگ اتوبوس‌ها نیز بیان کرد: برای خرید این اتوبوس‌ها روانشناسی رنگ انجام شده تا در سطح شهر موجب ایجاد نشاط و شادابی شهروندان شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به توزیع این اتوبوس‌ها در خطوط اشاره کرد و گفت: ملاک در خصوص توزیع ناوگان خطوط مختلف میزان تقاضای سفر است و این مهم از طریق تراکنش من‌کارت به دست می‌آید.
نیشابوری خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست داریم با پرداخت بهای خدمات از طریق من‌کارت جهت ارائه بهترین سرویس‌دهی سازمان اتوبوسرانی را کمک کنند.

جدال شهرداری اصفهان و شهرداری مشهد برای سرگروهی

به گزارش مشهد زائر به نقل از ایمنا، مسابقات والیبال کارکنان شهرداری‌های كلانشهرهای کشور با حضور 9 تیم در شهر تهران در جریان است.
تیم شهرداری اصفهان که در گروه نخست این رقابت‌ها با تیم‌های مشهد، ارومیه و کرمانشاه هم گروه است، در نخستین گام به مصاف تیم شهرداری ارومیه رفت و با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد. تیم شهرداری کرمانشاه نایب قهرمان دوره گذشته،دومین حریف شهرداری اصفهان در این رقابت‌ها بود که این تیم هم با نتیجه مشابه مغلوب والیبالیست‌ها شهرداری اصفهان شد.
تیم شهرداری اصفهان فردا چهارشنبه و برای سرگروهی به مصاف تیم شهرداری مشهد می‌رود.
تیم‌های تهران، البرز، رشت، شیراز و تبریز هم در گروه دوم این مسابقات با هم رقابت می‌کنند.

توجه به پیاده‌محوری در معابر اطراف حرم مطهر رضوی

ناظر شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سیاست شورای شهر و شهرداری تقویت معابر برای تردد آسان زائران و مجاوران است.
به گزارش مشهد زائر به نقل از  پایگاه اطلاع‌‎رسانی شهرداری مشهد، حضور مدیران شهری در مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد که در راستای تحقق نهضت پاسخگویی مدیران شهری و پاسخگویی مستقیم و بدون واسطه به شهروندان طبق برنامه‌ریزی انجام شده از اول تا سیزدهم هر ماه به صورت مستمر انجام می‌شود، فرصتی را ایجاد کرده تا شهروندان بتوانند دغدغه‌های خود پیرامون مسایل شهری را با مدیران در میان بگذارند و پاسخ‌های لازم را نیز دریافت کنند. در همین راستا محمد آصفی یزدی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137 به تماس‌های شهروندان پاسخ گفت.
در همین راستا یکی از کسبه بولوار طبرسی طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 با گلایه از نحوه جمع‌آوری پرچم‌های عزاداری بعد از ماه صفر در خیابان‌ها اظهار کرد: متاسفانه پیمانکاران جهت جمع‌آوری پرچم‌ها بدون اطلاع قبلی اقدام به جمع‌آوری به شیوه نامناسب که رفتار مناسبی نیست و باید با توجه بیشتری این پرچم‌ها جمع‌آوری شود که این عضو شورا قول داد موضوع را پیگیری کند.
شهروند دیگری در تماس با مرکز 137 با اشاره به پیاده‌روهای عریض در خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی، خواستار اضافه کردن بخشی از پیاده‌رو به خیابان جهت تسهیل عبور و مرور خودروها شد که ناظر شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به این شهروند گفت: مسیرهای منتهی به حرم به دلیل حضور زائران نیازمند پیاده‌روهایی با عرض مناسب است.
وی با بیان اینکه بسیاری از زائران با وسایل حمل و نقل عمومی و یا به صورت پیاده اقدام به تشرف به حرم مطهر رضوی می‌کنند، اظهار کرد: برای تسهیل در رفت و آمد ایمن زائران، سیاست ما پیاده محوری است.
یکی از ساکنان خیابان فکوری در تماس با مرکز 137 ضمن گلایه از همسایه خود در رابطه با ورود غیرقانونی به زمینش ابراز کرد: طی مراجعه به شهرداری منطقه خواستار بررسی موضوع شده که شهردار منطقه دستور اجرای ماده 100 را در این رابطه داده است اما متاسفانه هیچ دستوری داده نشده است.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ اظهار کرد: برخورد با تخلفات در حال انجام است و این مورد نیز بررسی خواهد شد.
شهروند دیگری طی تماس با مرکز ارتباطات مردمی 137 با بیان اینکه به دلیل مشکلات داخل منزل و ریزش دیوار، اقدام به تخریب دیوار داخلی و ساخت مجدد آن کرده است، اظهار کرد: در طول این مدت پلیس ساختمان، 3 مرتبه به مکان مراجعه و بازدید به عمل آمده است و هر 3 مرتبه اعلام کردند چون بازسازی بوده است مشکلی وجود ندارد اما اکنون بعد از گذشت چند ماه اخطاریه و جریمه 100 میلیون تومانی از شهرداری منطقه دریافت کرده‌ایم.
عضو شورای شهر از این شهروند در پاسخ تصریح کرد: برای پیگیری موضوع درخواست خود را به صورت کتبی به شورا ارائه دهید.
یکی از ساکنان منطقه چراغچی طی تماس با مرکز ارتباطات 137 با بیان اینکه بالغ بر 25 سگ در منطقه وجود دارد، خواستار جمع‌آوری آنها شد که آصفی طی تماس با مسئول مربوطه موضوع را پیگیری کرد.
یکی از ساکنان خیابان امام رضا(ع) در گفت و گو با این عضو شورای شهر با گلایه از بلاتکلیفی آسفالت خیابان‌ها بعد از کنده‌کاری ابراز کرد: متاسفانه بعد از کنده‌کاری و حفاری هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد و خیابان‌ها به همان وضعیت رها می‌شود و تاکنون هیچ نظارتی نیز صورت نگرفته است.
عضو کمیسیون فرهنگی شورا در پاسخ تاکید کرد: طبق مصوبه جدید شورا آسفالت خیابان‌ها بعد از تخریب و بهسازی به عهده شهرداری است.
شهروندی طی تماس با مرکز 137 از حضور کارتن‌خواب‌ها در تقاطع جاده کلات خبر داد و خواستار جمع‌آوری آنها شد که آصفی در پاسخ به این شهروند گفت: در حال حاضر 3 گرم‌خانه از سوی شهرداری در سطح شهر فعال است و کار جمع‌آوری و انتقال کارتن‌خواب‌ها به این اماکن در حال انجام است.

نتیجه تکراری دوئل‌های استقلال و پدیده/ فقط مساوی

استقلال در هفته چهاردهم، 5شنبه میزبان پدیده است، تیمی که هفته قبل در خانه به پرسپولیس باخت و ثابت کرد در مشهد خوب به قرمزها می بازد. اما پدیده برابر استقلال، رقیب ویژه ای است؛ تیمی که نه به آبی ها می بازد و نه آنها را شکست می دهد.

هر 4 دوئل قبلی استقلال و پدیده در تاریخ لیگ برتر، مساوی شده است. این تساوی ها هم قصه جالبی دارد؛ هر دو بازی برگزارشده در مشهد، یک بر یک شده و هر دو بازی به میزبانی تهران، گلی نداشته و صفر بر صفر بوده.

صد درصد گلهای پدیده را مهدی خیری وارد دروازه استقلال کرده است که دیگر جایی در این تیم ندارد. تنها گلزن استقلال به پدیده هم، سجاد شهباززاده است که او هم دیگر پیراهن استقلال به تنش نیست.

تنها گلزن دوئل های استقلال و پدیده که این هفته هم در این بازی حضور دارد، محمدحسین مرادمند است که فصل قبل گل به خودی زده.

 

لیگ پانزدهم

بازی رفت: پدیده یک (مهدی خیری) – استقلال یک (محمدحسین مرادمند (گل به خودی))

بازی برگشت: استقلال صفر – پدیده صفر

 

لیگ چهاردهم

بازی رفت: پدیده یک (مهدی خیری) – استقلال (سجاد شهباززاده)

بازی برگشت: استقلال صفر – پدیده صفر

یک دیدگاه در “اخبار امروز مشهد((1395/9/23))

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *